Светло за велосипед со голема моќност на полнење

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

  Број на модел:IKIA-LED-A20

  Компоненти на сопирачките:Комплети за кабли

  Заби со тркала:24-32T

  Сет за Дерајлер:Заден Derailleur

  Рамка материјал:Легура на магнезиум

  Напојување:Батерија

  Материјал на раб:Челик

  Материјал на рачката:Гума

  Материјал за корпи за велосипеди:Плетен

  Материјал за педали за велосипеди:Алуминиум / легура

  Тип на светлина:Рефлектор, Динамо

  Позиција / положба на светло за велосипед:Задно светло

  Седло Школка материјал:Пластика

  Зборуваше дупка:16-22ч

  Материјал за вилушка:Легура на магнезиум

  Компоненти на сопирачките:Комплети за кабли

  Заби со тркала:24-32T

  Сет за Дерајлер:Заден Derailleur

  Рамка материјал:Легура на магнезиум

  Напојување:Батерија

  Материјал на раб:Челик

  Материјал на рачката:Гума

  Материјал за корпи за велосипеди:Плетен

  Материјал за педали за велосипеди:Алуминиум / легура

  Тип на светлина:Динамо

  Позиција / положба на светло за велосипед:Задно светло

  Седло Школка материјал:Пластика

  Зборуваше дупка:16-22ч

  Материјал за вилушка:Легура на магнезиум

Додатни информации

  Пакување:Да нарача

  Продуктивност:10000PCS месечно

  Бренд:ИКИА

  Превоз:Океан, земја, воздух

  Место на потекло:Кина

  Способност за снабдување:10000 парчиња

  Сертификат:Н.е.

Опис на производот

 • Голема моќност на полнење Светло за велосипеди

Подолу е црно високо на полнење. ШарениВелосипед Опашка светло Вклучете Led Light и Динамо напојувана ламба и електрично светло. Сите модели и големини можат да бидат доставени од нашата фабрика. Повеќе модели pls ја посетуваат нашата веб-страница за да проверат. И исто така можете да ни испратите истрага за да добиете повеќе слики и цени. Чекајќи ја вашата порака.

Electric LED Bicycle Light Sets

 • Спецификации:

Челично тело КП / ЕД површина Заврши Предно и задно светло Карактеристики: Издржлив Зелен производ Силно пакување Фино изработка Совршен изглед Лесен за ракување Пакување: 1pc / кутија, 50pcs / ctn Информации за предност: 1. Најкратко време на испорака 2. ОЕМ и ОДМ нарачките се добредојдени 3. Сопствено право на увоз и извоз директно

4. Обезбедување на каков било повластен сертификат за потекло (како образец А, образец Е, образец Ф)

bicycle Light

 • Изложба Изложба

Секоја година ќе присуствуваме на Саемот за циклуси ШАНГАИ во мај. Можете да го видите нашиот рипроизводи од велосипед и Резервни делови за велосипеди, тогаш не само ова Прекрасни LED светла за велосипеди на отвореноќе бидат прикажани, но исто така и многу други модели и големини можат да бидат избрани. Како што се алуминиумски педали за велосипеди, педали за нозе за велосипеди, итн., Кои се многу популарни кај странските купувачи. Добредојдовте да го посетите нашиот штанд.

undefined

 • Поврзани производи

Подолу се прикажани нашите сродни производи, како и производи за топла продажба со супериорен квалитет и сите стилови. Делови за велосипеди Вклучи Chainwheel & Crank, Пумпи за ракување со велосипеди, Седла / Седиште за велосипед, Сопирачка, Алуминиумски педал за велосипед, Слободно тркало, Оска за велосипед, Рамка за велосипед, Калибар, Заклучување, Bвона, Корпа, Гуми и внатрешна цевка, Алати за поправка на велосипеди, итн. Можете да ни ги испратите и вашите слики , и вашиот дизајн на логото може да биде прифатен. Ако сте заинтересирани за какви било предмети, доставете го вашето барање. Getе добиете најбрз одговор.

Bicycle parts

 • Услуга на производи Прво, -Служба, точно значи услуга за пред-продажба:

Во нашата компанија, сите претставници на продажбата имаат професионално знаење и богато искуство во меѓународната трговија, а во првиот три месеци откако ни се придружија, тие работат во работилница, учејќи ги сите резервни производи и целиот производствен процес. Тие можат да одговорат на какви било прашања од клиенти и исто така можат да им дадат на клиентите некои предлози за купување. Значи, пред да ги видите нашите производи, имаме доверба да ве фатиме преку нашите професионални претпродажни услуги од нашите професионални тимови за продажба.

Второ-квантитет

Имаме Строг систем за контрола на квалитетот, пред да го напуштиме складиштето, сите производи се тестирани од специјална опрема и КК. Квалитетот е наш темел за живот и развој.

Трето - услуга, точно значи услуга по продажбата:

Имаме првокласен меѓународен шпедитер и царински брокер како партнери за соработка, тие можат да ни снабдат многу поволен морски товар и професионална и брза услуга, за да можеме да гарантираме одличен транспорт.

Барате идеален производител и снабдувач на велосипеди со голема моќност за црно полнење Имаме широк избор по одлични цени за да ви помогнеме да бидете креативни. Сите електрични светла за напојување со голема моќност за електрично полнење се гарантирани за квалитетот. Ние сме фабрика за потекло од Кина, светло за велосипед со голема моќност на полнење на батерии. Ако имате какво било прашање, слободно контактирајте не.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја